Licencja
Licencja Silnika Irrlicht jest oparta na licencji zlib/libpng, tylko nazwa i nazwisko autorów zostało zastąpione. Chociaż ta licencja nie wymaga abyś wspominał, że używasz Silnika Irrlicht w twoim produkcie, potwierdzenie używania byłby wysoko cenione.

Proszę zauważ, że Silnik Irrlicht jest oparty po części na pracy Independent JPEG Group i zlib. To oznacza, że jeśli używasz Silnika Irrlicht w swoim produkcie, musisz zaznaczyć gdzieś w dokumentacji, że używałeś kodu IJG. Byłoby też miłe, gdybyś wspomniał, że używałeś Silnika Irrlicht i zlib. Zobacz pliki README w jpeglib i zlib w celu zdobycia dalszych informacji.

Irrlicht Engine License

The Irrlicht Engine License

Copyright © 2002-2005 Nikolaus Gebhardt

Ten program jest 'taki jaki jest', bez żadnej wyraźnej ani sugerowanej gwarancji. W żadnym wypadku autorzy nie będą odpowiadać za szkody, które powstały na skutek używania tego programu.

Pozwolenie jest zapewnione dla każdego, kto używa tego programu w dowolnych celach, włączając cele komercyjne, oraz do zmieniania go i udostępniania go za darmo zgodnie z następującymi zastrzeżeniami:

  1. Pochodzenie tego programu nie może być przeinaczone; nie wolno ci twierdzić, że sam napisałeś oryginalny program. Jeżeli używasz tego programu w swoim produkcie, potwierdzenie używania byłoby mile widziane, choć nie wymagane.
  2. Każde zmienione źródło wersji musi być zaznaczone i nie może być nazwane oryginalnym programem.
  3. Te uwagi nie mogą być usunięte ani zmienione z żadnego źródła dystrybucji.
PiotrSOG